W czym przygotować wigilijne potrawy?

Świąteczne przygotowania to mnóstwo potraw, jakie gotujemy, pieczemy czy smażymy. Tradycyjnie na wigilijnym stole ma się znaleźć aż dwanaście potraw. Często jednak jest ich znacznie więcej. Jeśli mamy dużą rodzinę, musimy w szczególny sposób zająć się gotowaniem, by ze wszystkim zdążyć i żeby nikt nie był głodny. Warto postawić na odpowiednie garnki i akcesoria, które ułatwią nam przetrwanie tego trudnego czasu.

Gotuj tradycyjnie i na parze

Polskie tradycyjne dania świąteczne są dość pożywne, a czasami nawet ciężkostrawne. Często przygotowujemy je w oryginalnej formie, ale możemy także postawić na urozmaicenia i nowości. We wszystkich naszych pomysłach pomogą nam nowoczesne garnki, a także patelnie czy akcesoria, dzięki którym będziemy mogli szybko i komfortowo skomponować swoje dania. Dodatkowo możemy się zdecydować na gotowanie na parze, które zapewni nam nie tylko smaczne, ale także zdrowe potrawy na wigilijnym stole, więc koniecznie trzeba się zainteresować takimi właśnie modelami.

Brytfanny i rondelki

Do przygotowania gulaszu, aromatycznego sosu czy pieczeni z pewnością przydadzą nam się takie garnki jak brytfanny czy rondelki. W ten sposób możemy optymalnie rozprowadzić ciepło w naszym daniu, dusić mięso, by było idealnie miękkie i soczyste, a także wymieszać warzywa czy przyrządzić wspaniałe wywary. To szansa na znacznie większą kreatywność w kuchni, dlatego koniecznie trzeba się zdecydować na garnki WMF czy Fissler.

FISSLER – Brytfanna country owalna, wysoka 6,5 l z powłoką antyadhezyjną

Szybkowary dla spóźnionych

Jeśli boimy się, że nie zdążymy z przygotowaniem jakiegoś dania, albo coś nam się przypomni na ostatnią chwilę, to warto skorzystać z pomocy, jaką niosą nam szybkowary. To szansa na bardzo szybkie przygotowywanie potraw. Jednocześnie jest to bardzo zdrowy sposób gotowania, ponieważ warzywa i inne składniki nie tracą swoich wspaniałych właściwości, dlatego trzeba koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zapewnić sobie doskonałe opcje pod każdym względem.

WMF - Perfect Pro - Szybkowar 4,5 l + garnek 3,0 l
WMF – Perfect Pro – Szybkowar 4,5 l + garnek 3,0 l

Kolorowo, świątecznie i praktycznie

Warto także zauważyć, że nowoczesne garnki WMF czy Fissler to atrakcyjne wzornictwo, intensywne kolory i nowoczesna forma. Można postawić na piękne czerwone czy zielone modele, by zapewnić sobie jeszcze bardziej świąteczny nastrój. Dzisiaj w kolekcji renomowanych producentów znajdziemy także zdobione modele, a także specjalne serie na święta. Warto, zatem zapoznać się z aktualną ofertą, a na pewno znajdziemy dla siebie coś odpowiedniego. W takich garnkach znajdziemy mnóstwo inspiracji, dlatego warto z tego wszystkiego czerpać.

FISSLER - Original-Profi Collection - 4-częściowy zestaw garnków
FISSLER – Original-Profi Collection – 4-częściowy zestaw garnków

Garnki idealne na święta

W czasie świąt mamy wiele na głowie. Odpowiednie garnki pomogą nam przygotować wszystkie zaplanowane dania, dzięki którym rzeczywiście będziemy mogli stworzyć dla siebie odpowiednie warunki. Z takim wyposażeniem uda nam się przygotować dwanaście dań na wspaniały stół wigilijny, a może nawet więcej. Garnki marek WMF oraz Fissler to także gwarancja tego, że nic nam się nie przypali, a smak będzie po prostu idealny. Takie święta na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci, więc jak najbardziej warto się na takie opcje zdecydować.

FISSLER – Vitavit Premium – Szybkowar 6 l z dodatkową patelnią 2,5 l + wkład z dziurkami do gotowania Ø22 cm