Zapomnij o toksycznym gotowaniu – bezpieczne materiały z jakich produkowane są garnki

Garnki to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. To w nich powstaje większość potraw. Bez względu na to, czy są to naczynia do gotowania, smażenia, czy też pieczenia, stanowią fundament przygotowania codziennych posiłków. W związku z tym należy zwrócić uwagę na to z czego są wykonane – dobrej jakości materiały pozwalają dłużej użytkować zakupiony sprzęt, a ponadto oferują wysoki standard przygotowania potraw. Warto przyjrzeć się dostępnym standardom zanim zdecydujemy się na zakup.

Niektóre materiały mogą nam zaszkodzić

Pośród dostępnych naczyń do gotowania i pieczenia są też takie, które mogą szkodzić. Najczęściej są to produkty emaliowane – skład metalu, z którego są wykonane może doprowadzić do reakcji chemicznych po odpryśnięciu emalii z części garnka. Z kolei teflonowe powłoki, pomimo znakomitych właściwości umożliwiających beztłuszczowe smażenie, są bardzo wrażliwe na zarysowania. Gdy do nich dojdzie, również i w tym przypadku do potraw mogą przedostawać się toksyczne substancje. Również farby stosowane do upiększania garnków mogą zawierać szereg niekorzystnych dla zdrowia składników, toteż lepiej unikać malowanych naczyń zwłaszcza, jeżeli zamierzamy je poddać obróbce termicznej.

Naczynia produkowane z bezpiecznych materiałów

Jednym z lepszych rozwiązań, jeżeli chcemy mieć pewność w kwestii bezpieczeństwa użytych do produkcji materiałów, jest zakup garnków ze stali szlachetnej. Przykładem takiego naczynia jest produkt firmy WMF.

Garnek niski WMF Premium One Ø24 cm - 4,1 l
Garnek niski WMF Premium One Ø24 cm – 4,1 l

Stal szlachetna to bardzo wytrzymały materiał. Cechuje się wysoką odpornością na zarysowania i niezwykłą wytrzymałością. Produkty wykonane z tego materiału z powodzeniem można stosować w większości typów kuchenek, z indukcyjną włącznie.

Doskonałym rozwiązaniem są naczynia ze specjalną powłoką ceramiczną. Garnki wykonane przy użyciu technologii Silargan oferują odporną na wysokie temperatury wspomnianą warstwę, połączoną z powłoką ze stali ferromagnetycznej.

Dzięki użytym do produkcji materiałom, możemy być pewni, że przygotowywanie potraw będzie nie tylko zdrowe i smaczne, ale również szybkie.

Warto zainwestować w jakość

Wybierając naczynia, w których będziemy codziennie przygotowywać nasze posiłki, nie powinniśmy kierować się jedynie ceną. Komplet garnków renomowanej firmy pozwoli przez długie lata cieszyć się zdrowymi potrawami.

WMF – Quality One – komplet garnków 5-częściowy + pokrywy

Komfort użytkowania będzie zdecydowanie większy, niż w przypadku tańszych naczyń, a bezpieczne materiały użyte do ich produkcji zdecydowanie przyczynią się do poprawy naszego zdrowia. Będziemy dzięki temu spokojni nawet wtedy, gdy w naszym garnku pojawi się mała rysa. Producenci tworzący naczynia najwyższej jakości gwarantują, że użyte do ich wyprodukowania surowce są dla naszego organizmu bezpieczne.